Kate's Diary

“Zatańczysz dla mnie za darmo?” – trochę o nauce asertywności

Hej, piękna 🙂 Wiesz co jest jedną z trudniejszych kwestii w zawodzie tancerki klubowej? To, że nie jest łatwo rozdzielić życie prywatne od zawodowego. Jestem pewna, że masz grono bliskich znajomych, którzy kibicują Tobie w rozszerzaniu umiejętności tańca na rurce. Warto mieć takie osoby wokół siebie, które w Ciebie wierzą i cieszą się z Twoich sukcesów. Jednak…

Nie daj się wykorzystywać!

Jeśli spotkasz się z tym, że gdy jesteś np. na imprezie, to koledzy proszą Cię o zatańczenie? Niby to zwykle zaprezentowanie swoich umiejętności, ale proszę Cię! To jest twój zarobek. Czy znasz kogoś, kto będąc lekarzem, chodzi po domach i świadczy usługi za darmo?

Taniec to też zawód!

Czasami wypada uświadomić niektórym osobom, że faktycznie to Twój zarobek i z tego żyjesz. Jeśli ktoś ma odwagę zapytać się Ciebie o to, czy pokażesz mu swój talent ZA DARMO… to świadczy tylko o nim 🙂 Wiem, że jeśli chodzi o bliskich, czasami trudno rozdzielić tę granicę i zdarza się zrobić komuś przysługę związaną z tym, czym się zajmujemy na co dzień, ale dziewczyno – szanuj swój czas, wysiłek i pieniądze!

“To striptiz to nie jest Twoje hobby?”

Jest! I w tym cały sęk. Robię to, co lubię i dodatkowo zarabiam niezłą kaskę. Pracowanie w nocy w klubie nie jest równoznaczne z pójściem w nocy do klubu. Pomimo, że striptiz sprawia Ci giga frajdę – to dalej jest praca, po której musisz odpocząć i zająć się innymi sprawami życia codziennego. 

Kochana, znaj swoją wartość i doceń wysiłek, który wkładasz w swoją pracę. Wiem, że czasami trudno jest odmówić komuś, kto jest naszym przyjacielem, ale nie możesz traktować siebie jak wolontariuszki. Dopilnuj, by za wszystko, co związane z Twoim zawodem, dostać zasłużoną kaskę 😉

Ten i wiele innych tematów poruszam m.in. w ebooku “Tipy dla początkujących i średniozaawansowanych tancerek”. Znajdziesz go na stronie w zakładce “Sklep”. Zachęcam Cię także do zapoznania się z pozostałą ofertą. W każdy produkt wkładam całe serce, bo zależy mi na tym, aby moje “podopieczne” nauczyły się jak najwięcej. 

Kasia <3

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PLN Złoty polski
EUR Euro
Scroll to Top