Kate's Diary

Taniec na scenie – zareklamuj się swoim ruchem i ponętnym spojrzeniem

Scena to twoje narzędzie do zarabiania. W niektórych klubach tancerki mają obowiązek raz na jakiś czas pojawiać się na scenie . W innych z kolei taniec na scenie może się bardzo opłacać, a klient poprosi cię o prywatny taniec tylko, jeśli wcześniej zobaczy cię tańczącą publicznie. Nieważne, w jakim klubie pracujesz. Ważne, żebyś zapamiętała, że podstawą jest twoje pozytywne nastawienie to tańczenia na scenie. Dobry taniec może dać ci wiele możliwości, a zły… no cóż, często przekreśla szanse na zarobienie tego wieczoru

Utrzymuj kontakt wzrokowy z publicznością, uśmiechnij się uwodzicielsko i pokaż, co potrafisz. Nawet jeśli w klubie są tylko 3 osoby, nie przejmuj się ani nie rób znudzonej miny, spoglądając na co chwila zegarek. Musisz dbać o swoją publikę. Klienci w kółko narzekają, że tancerki nie skupiają się na swoich klientach. „Ta dziewczyna wygląda, jakby umierała z nudy” „Więcej patrzy w lusterko niż na mnie”. Nawet jeśli nie zwracasz szczególnej uwagi na klientów, tylko dlatego, bo jesteś nieśmiała – to nadal żadna wymówka. Oni odbierają to jako twój brak uwagi i zaangażowania.

Nie musisz być ani profesjonalną tancerką, ani królową rury, ale musisz się jakoś poruszać. Pamiętaj, że to POKAZ! Nie musisz wykonywać szybkich ruchów ani się czołgać, jeśli nie chcesz. Umieść w pokazie kilka elementów, które podkreślą twoją sensualność na scenie. Staraj się nie przechodzić bezpośrednio od jednej rury do drugiej, albo od rury do lustra.  

Sposób na dwie piosenki na scenie


Tańcz ponętnie, łapiąc kontakt wzrokowy ze wszystkimi mężczyznami, którzy patrzą na ciebie. Chodzi o to, by sprawić, żeby klienci myśleli, że jesteś nimi zainteresowana. Nie skupiaj się wyłącznie na jednej osobie. W ten sposób masz szansę otrzymać napiwki od większej grupy ludzi. W dodatku, możesz wtedy ocenić klientów i wybrać najbardziej zainteresowanego .
A potem, w drugiej piosence bądź jeszcze bardziej sexy! Wiesz już mniej więcej, kto z publiczności jest twoim celem i na nim się skup. Rzucaj mu wiele znaczących spojrzeń, utrzymuj kontakt wzrokowy. Pamiętaj, WZROK, SPOJRZENIA, KONTAKT WZROKOWY są super ważne!
Jeśli zrobisz wszystko tak jak należy, twój cel będzie myślał, że właśnie dałaś małe prywatne show tylko dla niego:)

Co robić, kiedy zostały dwie piosenki do mojego wejścia na scenę?

Często mi się zdarza, że dowiaduję się, że będę tańczyć na 2-3 piosenki przed występem. Jeśli akurat nie muszę poprawić makijażu ani iść do toalety, zamiast się nudzić, i tak spędzam ten czas aktywnie. Podchodzę do KAŻDEJ OSOBY przy barze, mówiąc: „Hej, nazywam się… a ty?” Postaraj się zapamiętywać imiona! „Chciałabym z tobą pogadać dłużej, ale za chwilę mam występ na scenie. Przywitam się tylko ze wszystkimi tutaj zanim pójdę. Mam nadzieję, że spodoba ci się moje show. Wrócę później i cię zapytam, ok?” i wtedy odchodzę. Postaraj się podejść tak do wszystkich. Gwarantuję, że dzięki temu otrzymasz znacznie większy napiwek. A dodatkowo, sporą szansę na sprzedanie tańca VIP!
Jeśli twoi nowi znajomi podejdą pod scenę, powitaj ich po imieniu: „Hej Tom, fajnie że przyszedłeś!” – potem taniec – „Podoba ci się mój taniec?” – taniec taniec taniec 🙂

Zachowanie godne damy

Niezależnie od tego, do jakiej piosenki będziesz musiała zatańczyć na scenie, daj z siebie wszystko. Nie krzycz na didżeja. Pamiętaj, że jesteś na widoku wszystkich ludzi w lokalu. Jeśli chcesz pracować z porządnymi klientami, sama zachowuj się jak dama.

Wypadki się zdarzają

Wszyscy o tym wiemy. Zwykle klienci nie przejmują się twoimi małymi potknięciami, jednak zwracają uwagę na to, JAK NA NIE REAGUJESZ. Wstań, otrzep się, nie bój się ZAŚMIAĆ i spokojnie dokończ pokaz. Nie chodzi o idealne show, ale o radosne usposobienie i umiejętność poradzenia sobie z przeciwnościami bez paniki.
Skomplikowane figury na rurze albo zaawansowany taniec mogą wywrzeć wielkie wrażenie na widzach, szczególnie dobrze się sprawdza do zwrócenia uwagi – zwłaszcza na początku. Są takie kluby, gdzie mają bardzo wysokie rury i jeśli zaczniesz wspinać się pod sam sufit – na pewno przyciągniesz wzrok wielu osób. Nie myśl, że niezwykłe umiejętności są KONIECZNE, aby zostać tancerką , ale jeśli opanujesz kilka takich sztuczek, które mogą ci się przydać od czasu do czasu. Na przykład kobiety i młodzi klienci często dają wyższe napiwki, jeśli zobaczą na scenie gimnastyczne triki. Jednak na dłuższą metę żadne akrobacje nie zastąpią dobrych umiejętności sprzedaży. Nawet jeśli zdecydujesz się na wykonanie kilku figur, nie zapomnij zebrać za nie napiwków. Często słyszę skargi od klientów, że te naprawdę dobre tancerki zapominają o swojej publiczności i nie dbają o nią odpowiednio. Musisz pamiętać, że bez twojej opieki i zaangażowania, klub przestanie być dla ciebie źródłem pieniędzy. Na wszystko musisz zapracować sama.

Katarzyna Hajduk :*

PLN Złoty polski
EUR Euro
Scroll to Top