Kate's Diary

Okiem tancerki: kluby nocne w Europie

Gdybym miała odpowiedzieć jednym zdaniem, brzmiałoby ono: zupełnie inaczej niż w Polsce. 😉 Mówię oczywiście o krajach, do których wyjeżdżam razem z moim zespołem: Danii, Norwegii, Niemczech, Szwecji, Hiszpanii i Austrii. Dlaczego wybieram właśnie te państwa? Ponieważ tylko one są w stanie zaoferować dziewczynom, które są pod moją opieką naprawdę duże możliwości zarobku.

Od Polskich klubów nocnych odróżnia je właściwie wszystko: wspomniane już zarobki, kultura pracy, goście, sposób promocji, a także pozapłacowe warunki pracy dla tancerek. Chcesz wiedzieć więcej? Już wyjaśniam!

Atmosfera w klubie

W klubach za granicą tancerki to gwiazdy każdego wieczoru i zarówno właściciele, jak i klienci klubu dbają, by właśnie tak się czuły. Dzięki przyjaznym relacjom między tancerkami oraz serdecznej atmosferze, w lokalach nigdy nie brakuje hojnych gości.

Brak kar finansowych

O słynnej sieci klubów Cocomo słyszała w Polsce właściwie każda osoba z branży rozrywkowej. Kary finansowe dla tancerek, oszukiwanie gości, konieczność wyrobienia sprzedaży na konkretną kwotę każdego wieczoru… Nie skomentuję tego, ponieważ po prostu nie warto. Jednak to wyjaśnia obawy dziewczyn przed pracą w klubach.

Właśnie dlatego chcę zaznaczyć, że w europejskich klubach, do których jeżdżą tancerki z mojego zespołu oraz ja sama, takich sytuacji NIE MA. Dziewczyny nigdy nie dostają kar finansowych ani nie muszą sprzedawać określonych ilości alkoholu, tak, jak ma to miejsce w Polsce. I właściwie to wcale nie jest wina polskich tancerek, lecz stosowanego tu, bezdusznego systemu. Dziewczyna ma wybór: albo sprzeda alkohol albo dostanie karę finansową. Za granicą takich zasad nie ma.

Zarobki w klubach

Tancerki zarabiają w walucie kraju, do którego jadą, czyli w euro lub koronach. Przykładowe zarobki za 1 wieczór w Niemczech zaczynają się od kilkuset euro, a kończą nawet na kilku tysiącach – tu nie ma górnego sufitu. To od tancerki zależy, jak dużo zarobi danego dnia. Oczywiście te najwyższe kwoty zdarzają się głównie podczas weekendów lub gdy w danym mieście odbywają się duże wydarzenia. Wtedy do klubów przychodzi jeszcze więcej niż zazwyczaj chętnych na dobrą zabawę i hojnych gości.

Promocja klubów nocnych

Promotorki z ulotkami klubu? Nie w Norwegii, Szwecji, Danii czy Niemczech. Tam obowiązują zupełnie inne standardy.

Kilka razy w miesiącu tancerki na koszt klubu bawią się w najdroższych lokalach w mieście. To ich impreza: wchodzą na salę w towarzystwie osoby z szampanem i fajerwerkami, przykuwając wzrok wszystkich gości. Ich 4-5 godzinną zabawę sponsoruje klub, który inwestuje w zdolne tancerki.

A ulotki? Zapomnij. 😉

Podróże po Europie

Dziewczyny w moim zespole mogą swobodnie podróżować między klubami w całej Europie, zmieniając miasto czy kraj co miesiąc. Mają pełną swobodę, żyjąc na swoich zasadach. Chcesz otworzyć sobie drzwi do pracy, która nie tylko zagwarantuje wysokie zarobki, ale też pozwoli Ci zwiedzać świat? Nie czekaj, napisz do mnie! 🙂

Katarzyna Hajduk :*

PLN Złoty polski
EUR Euro
Scroll to Top