Kate's Diary

Kopenhaga (Dania) Fascynujące kontrasty i życiowa energia Kopenhagi!

W Kopenhaga to mój drugi dom. Na własnej skórze miałam okazję przekonać się, co właściwie oznacza to duńskie szczęście. Prawdą jest, że tuż po przyjeździe do Danii czuje się tą magiczną aurę w powietrzu – wszyscy są tacy pozytywni, uśmiechnięci, a radość aż od nich promienieje!

Co oprócz tego niezwykłego pozytywizmu Duńczyków jest takie fantastyczne w Kopenhadze? Jest to zdecydowanie miejsca przyjemna dla oka. Nowoczesność, niesamowity design połączony z nutką stylu skandynawskiego dają spektakularny efekt. W Kopenhadze znajdziecie mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzania – oceanarium, budynek opery, czy Nyhavn – charakterystyczny port z kolorowymi domkami. Co więcej, Kopenhaga jest miejscem bardzo multikulturowym, ze względu na napływ ludzi z dosłownie wszystkich stron świata.

Tym, co zaskoczy turystów w Danii są też z pewnością ceny. Niestety, ale do najniższych nie należą. Jednak warto być na to przygotowanym i przestać się tym przejmować, żeby w pełni cieszyć się z pobytu w mieście. Kopenhaga oferuje mnóstwo urokliwych kawiarni, wykwintnych restauracji oraz ekskluzywnych butików. Osoby, które wyjeżdżają do pracy w Kopenhadze nie powinny się tym jednak martwić, gdyż poziom zarobków też jest naprawdę wyjątkowo wysoki. A trzeba przyznać, że ciężko się powstrzymać przed korzystaniem z tego, co oferuje te piękne miasto. W Kopengadze znajduje się również jeden z najpopularniejszych w Europie parków rozrywki – Tivoli. Idealne miejsce na kilkugodzinną zabawę, która dostarczy ogromną dawkę emocji.

Zastanawiacie się pewnie, jak wygląda życie nocne i rozrywka w Kopenhadze. Tutaj miasto też może nas pozytywnie zaskoczyć. Od czwartku do niedzieli, po zmroku, wszyscy miłośnicy dobrej zabawy znajdą coś dla siebie. Kluby jazzowe, dyskoteki dla ludzi młodych, spokojne puby, wyrafinowane i gustowne bary, czy naprawdę luksusowe kluby. Większość z nich znajdziecie w obszarze dzielnic Vesterbro, Nørrebro i Østerbro. Zaskoczeniem może też być dzielnica Christiania, zwana wolnym miastem. To miejsce niezależne od władz miasta, gdzie mieszkańcy sami ustanawiają sobie prawo i są samowystarczalni. Jest nazywane miastem hipisów i duńskim Amsterdamem w centrum Kopenhagi, a taka informacja chyba wystarczy, żeby domyślić się, jak wygląda życie w Christianii.

Niezależnie od tego, czy chcesz wyskoczyć na weekendowy wypad do Kopenahahi, czy też będzie to przeprowadzka, z pewnością interesuje Cię, w jaki sposób najtaniej można się tam dostać. Większość tanich przewoźników (Ryanair, Wizzair) oferuje naprawdę tanie połączenia, więc przy odrobinie szczęścia już za kilkadziesiąt złotych można odwiedzić Kopenhagę. Warto też wiedzieć, że Kopenhaga jest połączona mostem ze szwedzkim Malmö, także bez problemu można się też przedostać z jednego miasta do drugiego. No i daje możliwość zwiedzenia dwóch krajów podczas jednego wypadu!

Ktoś z Was był W Kopenhadze? Wiecie może, co sprawia, że Skandynawowie są aż tak szczęśliwi?

Kate :*

PLN Złoty polski
EUR Euro
Scroll to Top