Kate's Diary

Ekskluzywny taniec na rurze – Exotic Pole Dance

Hej dziewczyny!!!

Mój ostatni artykuł nawiązywał do dzisiejszego tematu. Wspomniałam o butach stworzonych do Exotic Pole Dance. Ale co to właściwie jest? 

Exotic Pole Dance, zwany również tańcem na rurze, to dynamiczna i ekscytująca forma sztuki, która łączy elementy tańca, akrobatyki i gimnastyki – podobnie jak w Pole Dance. W przeciwieństwie do tradycyjnego postrzegania tańca na rurze jako erotycznego, Exotic Pole Dance zyskuje coraz większą popularność jako wyrafinowana forma samoekspresji, wymagająca zarówno siły, gibkości, jak i elegancji. Krótko mówiąc – Exotic Pole Dance przekształca się powoli w dyscyplinę sportową i zyskuje aprobatę u osób zajmujących się fitnessem! Taniec exotic wyróżnia też strój – tancerki ubierają wysokie szpilki na platformach (tzw. szklanki/pleasery)

Trochę historii

Exotic Pole Dance ma swoje korzenie w wiekowych tradycjach tańca na rurze, które wywodzą się z różnych kultur na całym świecie! Pierwsze wzmianki o tym tańcu sięgają czasów starożytnych. W Indiach, znane jako “Mallakhamb” były praktykowane jako forma gimnastyki i sztuki już od XIII wieku. W Chinach z kolei popularne były akrobatyczne pokazy tańca na bambusowej rurze.

Jednak współczesny Exotic Pole Dance, taki jak go znamy dzisiaj, wywodzi się głównie z kultury amerykańskiej. Początkowo popularny w klubach nocnych, w latach 80. i 90. XX wieku, taniec na pomoście ewoluował, stając się bardziej artystycznym i gimnastycznym przedstawieniem. W miarę jak zainteresowanie tą formą tańca rosło, zaczęto organizować konkursy i warsztaty, które przyczyniły się do uznania Exotic Pole Dance jako dyscypliny sportowej.

Co składa się na Exotic Pole Dance?

Exotic Pole Dance łączy w sobie różnorodne elementy, które wymagają zarówno siły, jak i elastyczności. Tancerki wykonują imponujące figury, wykorzystując siłę ramion, pleców i brzucha, aby wykonywać dynamiczne obroty, akrobatyczne triki i figury. Kombinacje tańca, spinów i skoków tworzą naprawdę niezłe show!

W Exotic Pole Dance, oprócz samej techniki, dużą wagę przywiązuje się do stylizacji i wyrażania emocji. Tancerki starają się wyrazić swoją indywidualność i osobowość poprzez ruchy, gesty i mimikę twarzy. Strój, makijaż i akcesoria także odgrywają ważną rolę w tworzeniu odpowiedniego nastroju i wizji artystycznej.

Polecam Ci tę formę tańca jako trening ciała. Oprócz tego zdobędziesz skillsy przydatne do tańca w klubie!

Serdecznie zapraszam Cię do zapoznania z moją ofertą dostępną na stronie!

W razie pytań, pisz!

kates@kates-diary.pl

+45 51235175

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PLN Złoty polski
EUR Euro
Scroll to Top