Kate's Diary

Wypalenie zawodowe wśród tancerek – jak sobie z nim radzić?

Możesz się zdziwić, gdy powiem Ci, że wypalenie zawodowe dotyczy bardzo wielu tancerek. Powodów jest wiele – wysokie oczekiwania, intensywne treningi, presja wynikającą z występowaniem… To zwykłe problemy, które dotyczą każdej pracy. Dam Ci parę wskazówek, co zrobić, by zminimalizować jego skutki, albo całkowicie zniwelować.

Ale najpierw…

Po pierwsze – nie przejmuj się, jeśli wypalenie zawodowe Cię dopadło, bo to zupełnie normalne!

Po drugie – jest wiele sposobów na poradzenie sobie z nim.

Jedną z najlepszych metod jest…

Zmiana swojego wyglądu

Już wcześniej o tym wspominałam – tancerki to aktorki! Pobaw się swoim imagem – zmień kolor włosów (możesz po prostu założyć perukę), załóż ubrania w innych kolorach, niż zwykle. Krótko mówiąc – pójdź w szeroko rozumiane skrajności. Zastąp czerń bielą, ciemne włosy jasnymi, tajemniczość – słodyczą. Podpatrz, jak wyglądają koleżanki, pożycz jakieś ciuchy, fajne dodatki i baw się swoim wyglądem. Przełamuj monotonię. Pamiętaj, że w klubie nie musisz pokazywać prawdziwej siebie. Jesteś tam, by zarobić dobre pieniądze, a takie zabiegi pomogą Ci w tym szybciej, niż się spodziewasz!

Równowaga – oddziel pracę od życia prywatnego

Nie muszę długo się rozwodzić nad tym tematem – to podstawa każdej pracy. Praca to praca – nie potrzebujesz mieszać jej w każdy aspekt swojego życia, ale raczej traktować jako dodatek. Nie będę tu wspominać o influencerkach, które zarabiają na pokazywaniu swojej prywatności. Staraj się wypracować zdrową równowagę między pracą a odpoczynkiem. Zadbaj o czas dla siebie, spędzaj go na hobby, relaksie, spotkaniach ze znajomymi i rodziną. Pozwoli to odciąć się od stresu zawodowego i zregenerować siły – a pamiętaj, że praca w klubie, pomimo, że przyjemna – to dalej praca fizyczna.

Jedną z rzeczy, która zapobiega wypaleniu jest ustalenie granic i nauka mówienia “nie”.

Nie bój się wyznaczać granic i odmawiać, gdy masz za dużo na głowie, albo po prostu nie chcesz czegoś robić. Naucz się powiedzieć “nie” i zrozum, że Twoje zdrowie i dobre samopoczucie są priorytetem. Nie próbuj ciągle być doskonała we wszystkim, ponieważ to może prowadzić do wypalenia. Dużą zaletą tej pracy jest to, że nie przychodzisz do klubu i dostajesz listę rzeczy do zrobienia – to ty ustalasz plan na wieczór. Korzystaj z tego mądrze, a poradzisz sobie z możliwym wypaleniem.

Odpoczywaj i regeneruj się

Pamiętaj o ważności czasu na odpoczynek i regenerację. Planuj regularne dni wolne, wakacje i okresy, w których możesz oderwać się od pracy i zrelaksować się. To pozwoli Ci na naładowanie baterii i uniknięcie przemęczenia.

Wierzę, że moje wskazówki przydadzą się Tobie i będziesz trzymała się tych wskazówek.

W razie pytań – jestem dla Ciebie, kiedy chcesz. Możesz pisać na instagramie, ale także spotkać się ze mną na prywatnej konsultacji online. 

Szczegóły:

Spotkanie jeden na jeden (30 minut) – Kate’s Diary (Kate’s Diary Agency Katarzyna Hajduk) (kates-diary.pl)

Zachęcam Cię także do zapoznania się z moją ofertą ebooków:

Ebook “Striptiz od A do Z” – Kate’s Diary (Kate’s Diary Agency Katarzyna Hajduk) (kates-diary.pl) – “Striptiz od A do Z”

Ebook “Najlepsze skrypty do rozmów z klientami” – Kate’s Diary (Kate’s Diary Agency Katarzyna Hajduk) (kates-diary.pl) – “Najlepsze skrypty do rozmów z klientami”

Pozdrawiam i ślę uściski!

Kate <3

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PLN Złoty polski
EUR Euro
Scroll to Top