Kate's Diary

Taneczny biznes… Tancerki klubowe – kim one są?

Tancerkami zostają dziewczyny w różnym wieku, o różnym wykształceniu i różnych celach. Podróżując po Europie, spotkałam się z wieloma odmiennymi spojrzeniami na pracę tancerki klubowej. Jednak od ludzi, którzy nigdy nie byli w klubie nocnym i nigdy z tymi dziewczynami nie rozmawiali. Postanowiłam więc zapytać o zdanie same tancerki – kobiety, z którymi współpracuję na co dzień. Ale zacznijmy od początku.

Zostań tancerką i pracuj na własnych zasadach

Praca Tancerki

Rozpoczynając pracę, tancerka wybiera dla siebie nowe imię, pod którym od tej pory występuje w klubie to może być imię dziecka , kwiatu lub aktorki porno , kto co lubi. 🙂 Tancerki (zwłaszcza Polki) najczęściej nie mówią rodzinie czy przyjaciołom o swoim zawodzie. Na zachodzie Europy zdarza się to już rzadziej, a powodem jest zmiana mentalności, której w Polsce nadal jeszcze brakuje.

W branży tancerki równie ważna jak otwartość, jest pomysłowy strój, efektowna inscenizacja, wyrazisty makijaż i fryzura oraz muzyka. Ta mieszanka sprawia, że pokazy przyciągają większe zainteresowanie – nie tylko mężczyzn, ale też kobiet, które przychodzą obejrzeć show. Tancerka sama dobiera całą otoczkę swojego występu: od muzyki aż do stroju. To okazja dla dziewczyn do testowania nowych układów i obserwowania reakcji.

Praca tancerki słowami tancerki

W swojej podróży po Europie i poszukiwaniu klubów do współpracy z Kate’s Diary, poznałam wiele różnych kobiet. Mniej i bardziej ambitnych, będących w tej branży od kilku lat, jak takich, które pracowały dopiero kilka tygodni. Kobiety myślące o swojej przyszłości, jak i żyjące chwilą.

Podczas jednej z moich podróży spotkałam przesympatyczną Polkę Magdę, która miała 28 lat. Jako tancerka pracowała od 2 lat. Postanowiłam zapytać ją, a później również wiele kolejnych dziewczyn, dlaczego zdecydowała się zostać tancerką klubową. Chciałam jeszcze lepiej odkryć i zrozumieć ten świat, a tym samym potrzeby i oczekiwania dziewczyn, które są pod moją opieką.

Odpowiedź Magdy na moje pytanie brzmiała:

“Dlaczego miałabym nie zostać tancerką? Zyskałam niezależność finansową, swobodę i elastyczność. Praca w żadnym innym zawodzie, który znałam, nie była dla kobiet tak opłacalna. Zawsze to mężczyźni zarabiali więcej. Tutaj mogę wybierać godziny pracy, wziąć czas wolny i nadal zachować pracę, do której mogłabym wrócić.”

“Jako tancerka mogłam podróżować po świecie i właśnie to robiłam (i nadal robię). Mam okazję pracować z silnymi kobietami: z tytułami magisterskimi, które są bezużyteczne i kredytami hipotecznymi do spłacenia. Kobietami, które wychowywały dzieci, otwierały firmy, zakładały organizacje charytatywne. Praca tancerki oferuje mi nieskończone możliwości. Jestem wykształconą kobietą z klasy średniej i kontroluję swoje wybory. A jednym z nich była praca w klubie.”

Kilka słów od Nicoli z Argentyny:

“Kobiety przez całe życie muszą grać. Ale gra to nie tylko udawanie, jestem zdania, że w życiu nie ma rzeczy, których można żałować. Są jedynie doświadczenia, na których można się uczyć. Musisz pamiętać, że Twoje życie nie zawsze może być wygodne.”

“Od kiedy pamiętam, starałam się robić rzeczy, na które nie byłam gotowa: po prostu chciałam i robiłam. Kobiety muszą próbować wszystkiego. Życie jest za piękne, by żyć normalnie.”

To tylko dwie z wielu historii pełnych pasji kobiet, które spotkałam podczas swoich podróży. Kobiet mających odwagę robić rzeczy, których inni się obawiali – podążyć za swoją wewnętrzną intuicją.

Kate :*

PLN Złoty polski
EUR Euro
Scroll to Top