Kate's Diary

Striptiz i jego miejsce w Polsce

Cześć! 

Powiedz mi, ile razy usłyszałaś od kogokolwiek, że striptiz jest powodem do wstydu? Mogę się założyć, że usłyszałaś to będąc w Polsce. Z czego to wynika? 

W Polsce uważa się, że osoby z branży sekswork to osoby, które są do tego zmuszane. Mogę Cię zapewnić, że jednak zdecydowana większość pracuje z własnej woli. Co jest dużym problemem w Polsce? To, że praca striptizerki jest tematem tabu. Kluby, w których urządzane są pokazy taneczne są ukryte gdzieś po piwnicach. Samo to sprawia, że opinia dotyczącą tego typu miejsc nie jest przychylna. W przeciwieństwie np. do Wielkiej Brytanii, gdzie kluby nocne są traktowane jak drink bary i są powszechne. Z racji, że striptiz w UK jest czymś zupełnie normalnym, kluby również traktowane są normalnie. Tancerki nie dość, że nie muszą się kryć po kątach, to pracują w klubach, które są (bardzo często) urządzone elegancko. To z pewnością wpływa na komfort ich pracy. Faktem jest to, że przykładowo w takiej Wielkiej Brytanii wcale nie jest idealnie. Tancerki, tak jak w Polsce, zmagają się z takimi rzeczami, jak np. więcej godzin pracy, “mandaty” za nieprzestrzeganie zasad klubu. 

Należy dodać, że dużo osób myśli, że do zawodu striptizerki nie trzeba żadnych umiejętności. Striptizerka nie może wejść na rurę bez odpowiedniego przyuczenia. Taniec na rurze musi być miły dla oka, a zatem subtelny i seksowny. Dodatkowo tancerka powinna być kulturalna, wiedzieć w jaki sposób zagadać do potencjalnego klienta. 

W Polsce brakuje świadomości na temat tego, jak wygląda praca tancerki w klubie nocnym. Dodatkowo Polska jest krajem, który bardzo zakorzenione ma wartości religijne. Dla większości ludzi wszystko to, co jest związane z seksem, nagością, nie jest normalne. Patrząc ogólnie na nasz naród, czuć hipokryzję. Przecież doskonale wiemy, że Polacy korzystają na lewo w usług prostytutek, oglądają filmy dla dorosłych… Jednak, gdy ktoś wprost mówi, że jest z tej branży, spotyka się ze stygmatyzacją. Należy z tym walczyć. 

Podsumowując, Polska nie jest wystarczająco uświadomiona. Być może za parę lat, gdy pokolenie młodszych zastąpi starsze, sytuacja się zmieni. Jak narazie branża, jaką jest sekswork istnieje i istnieć będzie, niezależnie od opinii otoczenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PLN Złoty polski
EUR Euro
Scroll to Top