Kate's Diary

Solidarność kobiet w pracy – dlaczego jest tak ważna i jak ją budować?

Kobiety od lat walczą o swoje prawa w miejscu pracy. Choć wiele się zmieniło i płeć piękna może pochwalić się wysokimi zarobkami i możliwościami, to czasami w miejscach pracy (w tym w klubie) mają miejsce takie rzeczy, jak nieprzyjemni klienci (ludzie bywają po prostu różni). W takim kontekście niezwykle ważna jest solidarność kobiet i wspieranie się nawzajem. Dlaczego? O tym właśnie będzie ten artykuł.

Solidarność kobiet to siła, dzięki której możemy osiągać lepsze rezultaty w pracy. Wspierając się, tworzymy zgraną drużynę, która działa sprawniej i skuteczniej. Gdy mamy poczucie, że nie jesteśmy same i że możemy na kimś polegać, nasza pewność siebie rośnie, a tym samym zwiększa się nasza efektywność w pracy. Znam to z autopsji – gdy zaczęłam tworzyć relacje z dziewczynami, moje zarobki po obu stronach wzrosły! Dzieliłyśmy się doświadczeniem, dawałyśmy sobie dobre rady. Każdy na tym skorzystał 🙂

Po drugie, solidarność kobiet to sposób na budowanie zdrowych relacji między pracownikami. Wspierając się tworzymy pozytywną atmosferę w miejscu pracy, co przekłada się na jej lepszą jakość. Dobrze czujemy się w takim otoczeniu, a to wpływa na nasze samopoczucie i motywację. Z kolei, kiedy mamy do czynienia z negatywnymi emocjami, takimi jak zazdrość czy rywalizacja, nasza praca staje się mniej efektywna. Kiedyś pracowałam z jedną dziewczyną, która mega dobrze zarabiała. Większość tancerek zazdrościła jej i źle życzyła. Ja – pod ogromnym wrażeniem – pogratulowałam jej i zaprosiłam na kawę. Wiecie co? Opowiedziała mi o swoich technikach sprzedaży i zaproponowała,  żebyśmy spróbowały kolejnym razem coś wspólnie sprzedać!

Nie zapominaj o tym, że także zaczynałaś!

Co się z tym wiąże? Każda tancerka przyszła kiedyś ten pierwszy raz do klubu i nie wiedziała, od czego zacząć. Warto podejść do nowej dziewczyny i zaoferować jej pomoc. Ja zawsze staram się wspierać takie osoby, bo wiem, że praca w nowym miejscu zawsze wiąże się ze stresem (przynajmniej na początku)

Jak zatem budować solidarność kobiet w pracy? Przede wszystkim, ważne jest, abyśmy słuchały siebie nawzajem i okazywały wsparcie. Jeśli wiemy, że nasza koleżanka ma trudności w pracy, to warto zaoferować jej pomoc i wsparcie. Poza tym, warto organizować spotkania integracyjne lub szkolenia, które będą sprzyjać integracji zespołu. Dzięki temu poznamy się lepiej i łatwiej nam będzie się porozumiewać i pracować razem.

Mała przypominajka – zapraszam na stronę do czytania pozostałych artykułów, a także do sklepu! To właśnie tam możesz zakupić m.in. ebooki, które pozwolą Tobie rozwinąć się w tej branży 🙂 Sklep – Kate’s Diary (Kate’s Diary Agency Katarzyna Hajduk) (kates-diary.pl)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PLN Złoty polski
EUR Euro
Scroll to Top