Regeneracja – daj sobie odpocząć między kontraktami

,

Regeneracja - daj sobie odpocząć między kontraktami

Swojego czasu, wracając do Polski na kilka tygodni, zamiast nabierać sił, to traciłam je na kontynuacje imprezy. Wiadomo, ze nie ma niczego złego w bawieniu się, a tym bardziej w gronie przyjaciół, ale warto mierzyć siły na zamiary. Dobrze jest skupić się na swojej głowie i ciele. Warto zainwestować w masaże, a wrecz pobyty w spa. Często na Grupon można zlapac bardzo korzystna okazje cenowa. Pozwólmy sibie na relaks u fryzjera bądź kosmetyczki. Postarajmy się jak najwiecej spac. Pamietajmy, ze najlepsza regenracja dla naszego organizmu to właśnie sen. 

Dobrze jest postarać się o odpowiednie nawodnienie organizmu (pijcie dużo wody, najlepiej z cytryna). Jeśli to możliwe – zminimalizujmy ilość spożywanego alkoholu w trakcie tych wolnych dni. 

Jeśli mamy dłuższą przerwę w pracy, polecam zadbać o rytm snu. Może nie będzie to najłatwiejsze na początku, ale postarajmy się. Przestańmy pic kawę/energetyki w drugiej części dnia, unikajmy siedzenia cała noc i scrollowanie instagrama. 

Pro tipem, może okazać się dla Was rada by w czasie wakacji nie interesować się tym co dzieje się w klubie (no chyba, ze zastanawiacie się nad skróceniem urlopu).  

Dobrze jest dać sobie naprawdę odpocząć od tańczenia i nocnej atmosfery. Najgorsze co możecie sobie zrobić to myśleć „czemu mnie tam nie ma? Może jakbym tam była to bym dużo zarobiła?”. Tego typu gdybanie jedynie osłabi Twój odpoczynek. Skoro już masz przerwę, to wykorzystaj ją w pełni.

Dodaj komentarz

PLN Złoty polski
EUR Euro