Kate's Diary

Regeneracja – daj sobie odpocząć między kontraktami

Regeneracja - daj sobie odpocząć między kontraktami

Swojego czasu, wracając do Polski na kilka tygodni, zamiast nabierać sił, to traciłam je na kontynuację imprezy. Wiadomo, że nie ma niczego złego w bawieniu się, a tym bardziej w gronie przyjaciół, ale warto mierzyć siły na zamiary. Dobrze jest skupić się na swojej głowie i ciele. Warto zainwestować w masaże, a wręcz pobyty w SPA. Często na Groupon można złapać bardzo korzystną okazję cenową. Pozwól sobie na relaks u fryzjera bądź kosmetyczki. Postaraj się jak najwięcej spać. Pamiętaj że najlepszą regeneracją dla naszego organizmu jest  właśnie sen. 

Twój organizm podziękuje Ci, jeśli postarasz się o odpowiednie nawodnienie organizmu (pij dużo wody, najlepiej z cytryną). Jeśli to możliwe – zminimalizuj ilość spożywanego alkoholu w trakcie tych wolnych dni. 

Jeśli masz dłuższą przerwę w pracy, polecam zadbać o rytm snu. Może nie będzie to najłatwiejsze na początku, ale warto spróbować. Przestańmy pić kawę/energetyki w drugiej części dnia, unikaj siedzenia całą noc scrollując Instagrama. 

Pro tipem może okazać się dla Ciebie rada, aby w czasie wakacji nie interesować się tym, co dzieje się w klubie (no chyba, że zastanawiasz się nad skróceniem urlopu).  

Dobrze jest dać sobie naprawdę odpocząć od tańczenia i nocnej atmosfery. Najgorsze co możesz sobie zrobić to myśleć „czemu mnie tam nie ma? Może gdybym tam była, to bym dużo zarobiła?”. Tego typu gdybanie jedynie osłabi Twój odpoczynek. Skoro już masz przerwę, to wykorzystaj ją w pełni.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PLN Złoty polski
EUR Euro
Scroll to Top