Kate's Diary

Kondycja fizyczna w pracy tancerki – istotna sprawa

Cześć!

Wiesz już, jak ważna w tej branży jest dobra kondycja fizyczna. Striptizerka nie może pozwolić sobie na przerwę podczas tańca, na zadyszkę, kolkę albo co najgorsze – omdlenie! Pracując w klubie musisz trzymać formę. Jak to zrobić? Przypomnę Tobie zasady, które wałkowane są od podstawówki, jednak wciąż tak wiele osób o nich zapomina. 

Pij dużo wody 

Klasycznie – woda. Czy ten temat jest Tobie znajomy? Mam nadzieję, że tak, ale że nie z tego powodu, że ktoś Ci to ciągle przypomina, ale z tego, że jest to Twój nawyk. Picie wody jest sprawą kluczową w utrzymaniu sylwetki, zdrowia, urody. Pijąc minimum 1,5 litra wody dziennie zapewniamy sobie zdrowie nawodnienie, piękną cerę oraz brak opuchnięć na nogach (spowodowanych zatrzymaniem wody w organizmie). Tak, jak wyżej wspomniałam – minimalną wartością dla przeciętnego człowieka jest to 1,5 l na dzień, jednak pamiętaj, że Ty pracujesz fizycznie, a więc powinnaś zapewniać sobie więcej płynów (i nie mówię tu, Kochana, o alkoholu!). 

Częsta aktywność fizyczna

“Ale jak to! Przecież ja w pracy mam zapewnioną tą aktywność!” – pomyślisz sobie. Owszem, masz – jest jednak ona za mała i nie poprawi wyglądu Twojego tyłka, tak jak np. trening siłowy. Bez obaw, nie musisz codziennie latać na siłownię, by ćwiczyć z hantlami! Zapewnij sobie jednak kilka takich treningów w tygodniu. Dodaj do tego kilka cardio oraz regularne rozciąganie. Nie musisz mi dziękować – podziękujesz sobie, gdy zobaczysz pierwsze efekty. 🙂

Zabiegi kosmetyczne

Kto nie lubi leżeć na masażu, mieć zrobionych paznokci oraz rzęs? Zgaduję, że nie należysz do osób, które nie przepadają za taką formą relaksu. A więc dzwoń i umawiaj się na wizytę! Pozwól sobie na lekki odpoczynek i poprawę wyglądu. Nie chodzi o to, że masz też zmienić się w “lalkę Barbie” i być całkowicie przerobiona – nie! Ale proszę, zrób sobie prezent i raz na jakiś czas idź na zabiegi. Jeśli wolisz mieć swoje rzęsy i sama malować paznokcie – proszę bardzo, jednak pogaduchy u kosmetyczki to fajna sprawa, a może nawet nakłonisz kogoś do bycia Twoją koleżanką z pracy? 😉

Zdrowa dieta

Zaczynając od trunków. Temat alkoholu pojawiał się na mojej stronie w kilku artykułach. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że striptizerka nie może mieć problemów z alkoholem. Musisz znać granice i wiedzieć, co alkohol robi z organizmem. Nikt nie broni Tobie raz na jakiś czas wypić drinka oraz lampki wina, jednak znaj umiar. 

Jeśli chodzi o jedzenie, jest to kwestia, która nawiązuje do pięknej figury i ćwiczeń. Jako tancerka w klubie nocnym, pracujesz ciałem. Z pewnością znasz powiedzenie “Jesteś tym, co jesz”. Niepozorne, a jednak daje do myślenia – odżywiasz się zdrowo, będziesz zdrowa. Nie będę kazała jeść Tobie codziennie warzyw i owoców, jednak jeśli zależy Ci na pięknym wyglądzie i szczupłym brzuchu, to lepiej abyś stosowała się do tycg zasad. Pamiętaj, w zdrowym ciele, zdrowy duch.

Regularne badania

Chorujesz, czy nie? Nieistotne. Zapewnij sobie regularne wizyty u lekarzy, badaj krew. Nie musisz podupadać na zdrowiu, aby w Twoim organizmie zachodziły niepokojące zmiany. Czasami jest tak, że jakaś choroba rozwija się powoli, nie alarmując w sposób bólowy, albo jakkolwiek doskwierający. Podstawowe badania (np. morfologia krwi), które wykrywają choroby, takie jak np. cukrzyca, hashimoto, anemia, niedoczynność/nadczynność tarczycy nie kosztują wiele, a mogą wykryć pewne patologie we wczesnym stadium.

Zapewnij sobie sen

Praca nocna, rano trening, gotowanie obiadu… jak znaleźć czas na porządne wysypianie się? Oj, to nie jest trudne, wierz mi. Pracy nie masz codziennie, najczęściej 3 razy w tygodniu, a więc resztę dni możesz na spokojnie prowadzić “normalnie” o “ludzkich” godzinach. W dni, kiedy pracujesz, postaraj się często nie imprezować z koleżankami i śpij te minimum 8 godzin. Wracając np. o 3:00, wstajesz przed 12:00, a więc masz jeszcze prawie cały dzień na wykonywanie obowiązków oraz relaks. Chciałabym Cię jeszcze ostrzec – staraj się nie pić za dużo kawy. Wypłukuje ona cenne minerały. Postaw lepiej na sen, a nie sztuczne wspomaganie się kofeiną :).

To tyle w tym temacie! 6 podstawowych zasad, które każda z Nas, striptizerek (i nie tylko!) powinna znać. Stosując się ich zadbasz o Siebie, a także o komfort swojej pracy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PLN Złoty polski
EUR Euro
Scroll to Top