Kate's Diary

Dlaczego pewne ubrania tak działają na facetów?

Dziewczyny… powiedzmy sobie szczerze: której z nas świadomość, że podoba się facetom nie sprawia przyjemności? Taka nasza natura: lubimy czuć się pewnie, atrakcyjnie i podkreślać swoją kobiecość. A co zrobi to lepiej niż głębokie spojrzenie, tajemniczy uśmiech i oczywiście: odpowiednie ubranie?

Jeżeli kiedyś zastanawiałaś się, dlaczego obiektywnie mniej atrakcyjna koleżanka w krótkiej spódniczce przyciąga wzrok facetów, podczas gdy Ty pozostajesz niewidoczna, dzisiaj mam dla Ciebie odpowiedź. 🙂

Są pewne ubrania, które wyjątkowo mocno działają na mężczyzn. Kobieta w nich nagle staje się dwa razy bardziej seksowna, smukła i powabna. Ale dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że te a nie inne części garderoby tak skutecznie działają na facetów? Już wyjaśniam.

Szpilki

Zaczynam od totalnej klasyki. Każda z nas ma w domu przynajmniej jedną parę szpilek, a niektóre (np. ja) aż kilkanaście! Dlaczego w nich tak mocno kusimy mężczyzn? Buty na obcasie przede wszystkim dodają nam centymetrów, dzięki czemu nogi wyglądają na dłuższe i smuklejsze. Jednak to nie jedyny powód.

Szpilki zmieniają ułożenie nie tylko nóg, ale też całej sylwetki. Pupa pochyla się pod innym kątem, przez co jest bardziej wypięta, a my czujemy się seksowniej.

Sukienki

Nasza kolejna tajna broń. 🙂 Na pewno niejednokrotnie słyszałaś, że idealne kobiece wymiary to 90:60:90 (biodra:talia:biust). Powiem Ci jedno: to mit!

Tak naprawdę wcale nie chodzi o to, czy masz gdzieś kilka centymetrów więcej czy mniej. Najważniejsze są proporcje sylwetki, właśnie one decydują o wizualnej atrakcyjności. W sukience biodra wydają się szersze, talia węższa, a piersi bardziej uniesione. Sylwetka zaczyna przypominać klepsydrę, czyli ma idealne proporcje, a szersze biodra sygnalizują płodność. I wierz mi lub nie, ale natura tak stworzyła facetów, że nawet jeśli deklarują, że nie chcą mieć dzieci to instynkt ciągnie ich w stronę kobiet, których biodra są proporcjonalnie szerokie, a tym samym atrakcyjne seksualnie. Co tu dużo mówić: natury nie oszukasz.

Również krój, długość, dekolt czy kolor sukienki wpływają na to, jak postrzega Cię mężczyzna. Możesz więc każdego wieczoru zmieniać sukienki, a odpowiednio dobierając wszystkie elementy, zawsze będziesz bajecznie seksowna. Moje tancerki opanowały tę sztukę do perfekcji. 😉

Dodatki, czyli więcej niż ubranie

Kolczyki, naszyjniki, perfumy – to wszystko ma za zadanie jeszcze bardziej zaakcentować naszą kobiecość. Skupiają one uwagę mężczyzny na twarzy i dekolcie, czyli jednych z najbardziej atrakcyjnych obszarów.

Wzrok faceta jest już na nas, ale my oczywiście chcemy więcej. 😉 Dlatego wzmacniamy swoją atrakcyjność kuszącym zapachem perfum, aby pozostać mu w pamięci na jeszcze dłużej.

Makijaż

Krwistoczerwone usta czy spojrzenie drapieżnej kocicy – co wybierasz? A może jedno i drugie?

Kobiety często mówią, że bez makijażu czują się nagie. Większe oczy, ukryte zmarszczki, promieniejąca cera – kosmetyki mogą zdziałać cuda, trudno się więc dziwić, że działają i na facetów. Dobry makijaż uwydatnia elementy, które są uznawane za atrakcyjne, a dodatkowo sygnalizuje zainteresowanie seksualne. Nie przez przypadek tak popularne są czerwone szminki, róż na policzkach czy optyczne powiększenie oczu kredką. Właśnie te elementy uwidaczniają się na twarzy, gdy czujemy podniecenie.

Pamiętaj, że miło jest podobać się facetom, jednak najważniejsze to czuć się dobrze z samą sobą. Dlatego nie podążaj ślepo za trendami i nie naśladuj koleżanek. Znajdź styl i ubrania, w których zarówno wyglądasz, jak i czujesz się dobrze.

Mężczyźni potrafią mieć bardzo odmienne upodobania, więc to, co nie spodoba się jednemu, zachwyci drugiego. Gdy czujesz się dobrze z tym, co nosisz, od razu stajesz się też bardziej pewna siebie, odważna i seksowna, a to szalenie atrakcyjne cechy. W ten sposób mamy sytuację win-win – dla siebie i faceta.

Katarzyna Hajduk :*

PLN Złoty polski
EUR Euro
Scroll to Top