Kate's Diary

“Skąd masz tyle pieniędzy?” – czyli jak tłumaczyć swoje zarobki otoczeniu

Niestety wciąż wiele tancerek obawia się mówienia o swojej pracy z oczywistego powodu – boją się, że będą oceniane, w świecie, w którym wiele osób ma z jakiegoś powodu złe wyobrażenia o klubach i nawet nie wie, jak ta praca wygląda od środka.

Zanim odpowiemy na tytułowe pytanie, warto zadać sobie najpierw inne: czy jest w ogóle potrzeba tłumaczenia się komukolwiek? 

Pierwsza kwestia to uświadomienie sobie, że jeśli ktoś od nas wymaga tego typu informacji, to świadczy to o prawdopodobnym braku taktu. Zaglądanie komuś w portfel jest zwyczajnie niegrzeczne. Nie czujmy się więc winne, jeśli będziemy unikać odpowiedzi na tego typu pytania.

Jeśli jednak jest to konieczność (pytanie zostało zadane przez partnera lub bliskich), postarajmy się jak najszybciej uciąć temat. Jeżeli nie przyznajemy się publicznie do pracy, jaką wykonujemy, to wymyślamy sobie drugą rzeczywistość. Prostą opcją, o której wcześniej wspominałam, jest mówienie, że pracujemy przy organizacji zagranicznych, kameralnych i zamkniętych (!) eventów. To ostatnie określenie jest bardzo ważne. Może stać się tak, że ktoś z bliskich wymyśli sobie wycieczkę w odwiedziny. Mówimy wtedy o potrzebie maksymalnego skupienia w czasie kontraktu, braku możliwości na wyjście czy zwiedzanie. W końcu najgorszym możliwym scenariuszem jest przybycie osoby, która nie powinna nic wiedzieć na temat naszego zawodu pod klubem lub co gorsza wejście do środka. 

Czy warto wspominać o swoich zarobkach?

Wracając do pytania priorytetowego – najłatwiejszą opcją jest brak obnoszenia się swoimi zarobkami. Nawet jeśli masz chęci pokazać, że żyjesz w dobrobycie, to przemyśl tego konsekwencje. 

Jeśli dużo wyjeżdżasz na wakacje- mów, że trafiają Ci się okazje nie do odrzucenia za śmieszne pieniądze bo masz zwyczajnie oko do ofert. Przy kolejnych wyjazdach możesz wspomnieć, że jako stały klient w niektórych agencjach podróży, po znajomości po prostu dają Ci zniżki, ale nie możesz o tym za dużo mówić i tyle. 

Zapamiętaj najistotniejszą rzecz: to, co się dzieje za granicą, pozostaje za granicą. Informacje, jakie otrzymuje na Twój temat świat mogą być przez Ciebie manipulowane w dowolny sposób. Nawet jeśli wyda się, w jaki sposób zarabiasz pieniądze – nie czuj się winna, bo nie robisz nic złego i ciężko na nie pracowałaś. Ty jesteś królową swojego życia i swojej rzeczywistości! 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PLN Złoty polski
EUR Euro
Scroll to Top